Menu Zavrieť

Cultural Crossover

15. januára vlak smerujúci do poľského Rzeszówa spojil skupinu 7 neznámych tvárí, ktoré sa báli no vzájomne tešili ísť spolu do sveta. Napriek stresu sme sa rýchlo začali rozprávať a skamarátili sme sa. Z toho, čo bol v podstate začiatok našej cesty, sme vedeli, že to bude dobrodružstvo, na ktoré budeme spomínať po celý život. Dorazili sme tam bez problémov a po pár minútach blúdenia sme sa dostali do INPRO – miesta, kde spolu strávime ďalších 6 dní.

Prišli sme okolo 18:00 a organizácia nám láskavo pripravila štedrú večeru v krčme, ktorá bola vzdialená len asi 3 minúty chôdze. Táto večera nám nebola len na predstavenie miesta, kde budeme každý deň obedovať, ale dala nám aj príležitosť spoznať ostatných študentov z Poľska, Maďarska a Ukrajiny. Táto krčma bola skutočne inšpirujúca, keďže zamestnávali ľudí so sociálnym postihnutím a pomáhali im tak. Po večeri sme sa vrátili do hostela a rozhodli sme sa ísť spať, keďže sme boli vyčerpaní z dlhej cesty. Náš prvý deň sme začali raňajkami, ktoré sa podávali do 10:00, po ktorých sme začali prvé stretnutie zamerané na spoznávanie sa medzi nami, študentmi. Tieto stretnutia sme mali každý deň od pondelka do piatku. Väčšinou boli zamerané na naše oddelené zvyky a kultúry, ale snažili sme sa čo najviac zabávať a socializovať. Mali sme aj tieto akcie s názvom ‚kultúrna noc‘, keď si skupina pripravila prezentáciu, aktivity a iné vedľajšie aktivity, aby ďalej predstavila svoju krajinu.

 

Posledný deň (piatok) bol pre nás asi najsmutnejší, keďže až vtedy sme si uvedomili, že sa musíme vrátiť domov. Komunita, ktorú sme tam vytvorili, bola úžasná – plná priateľov, spomienok a toho najdôležitejšieho – selfie a skupinových fotografií. Som rád, že sme nemali žiadne veľké komplikácie a že sme sa toho o sebe toľko naučili. Dúfam, že sa slovenská skupina opäť stretne na našom ďalšom nezabudnuteľnom výlete do neznáma.

Hits: 93